Kriolipoliza LipoCryo – przeciwwskazania?

Nie ma wielu przeciwwskazań dla przeprowadzenia kriolipolizy. Aby rozwiać wątpliwości, w trosce o zdrowie Pacjentki, każdorazowo przed zabiegiem w Depiclnic przeprowadzamy wywiad. Warto poinformować pracownika Depiclinic o wszystkich dolegliwościach, chorobach przewlekłych, przebytych operacjach lub leczeniu farmakologicznym, aby upewnić się, że kriolipoliza LipoCryo w żaden sposób nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Najczęstsze przeciwwskazania to choroba Raynauda, krioglobulinemia, napadowa hemoglobinuria, ciąża, stany zapalne, rany, zapalenie skóry, miejscowe zaburzenia krążenia, pokrzywka, miesiączka, tatuaże, choroby tarczycy, infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe, cukrzyca czy botox.


Postępowanie przed zabiegiem

Nie wymaga się od Pacjenta specjalnego przygotowania do zabiegu w Depiclinic. Przed wykonaniem krolipolizy Lipocryo warto jednak zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, wypijając dzień przed i po wizycie w Depiclinic odpowiednią ilość płynów (ok. 2l wody dziennie). Aby szybciej zobaczyć rezultaty i cieszyć się nimi dłużej, w ramach postępowania przed zabiegiem można postarać się zmienić swoje codzienne złe przyzwyczajenia, postępując zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Zachęcamy do utrzymywania zbilansowanej diety i uzupełnienia codziennej rutyny o wybrany rodzaj ćwiczeń. Najprościej będzie zacząć od zrezygnowania z pokarmów wysokotłuszczowych i mocno słonych.


Na czym polega kriolipoliza Lipocryo?

Kriolipoliza LipoCryo

Zabieg polega na wykorzystaniu działania niskiej temperatury (około 3 stopnie) na komórki tłuszczowe, które na skutek schłodzenia rozpadają się i zostają wydalone z naszego organizmu. Dzięki wykorzystaniu temu można pozbyć się ok. 25-40% grubości tkanki tłuszczowej (a więc utracić ok. 3-4 cm w obwodzie) z najbardziej problematycznych stref: ramion, brzucha lub podbrzusza, pośladków, zewnętrznej lub wewnętrznej partii ud.

Zabieg polecany jest szczególnie tym osobom, które pomimo stosowania diety i ćwiczeń, nie są w stanie pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała lub marzą o wyrównaniu proporcji sylwetki.

W Depiclinic korzystamy z urządzenia Lipocryo, które przykłada się do wybranego obszaru na ciele na ok. 45 min. Skóra w tym miejscu zostaje zassana i poddana schłodzeniu. W efekcie wybrane komórki tłuszczu ulegają trwałemu uszkodzeniu, a w organizmie uwalniane są substancje odpowiedzialne za trawienie naruszonych komórek i wydalenie ich z systemu. Wtedy to grubość warstwy tkanki tłuszczowej maleje.

Cały proces trwa do 6 tygodni. Wtedy też widać końcowy rezultat zabiegu. Jest to dobry moment na podjęcie decyzji o ewentualnym powtórzeniu kriolipolizy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Sam zabieg jest bezbolesny. Należy jednak przygotować się na to, że zaraz po wizycie skóra może być czerwona i uwrażliwiona, może także pojawić się siniak. Wszelkie zaczerwienienia powinny ustąpić po kilku dniach.

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie dotyczące zabiegów? Chcesz się umówić na zabieg lub darmową konsultację? Napisz do nas.

Not readable? Change text. captcha txt