Jak działa laser LightSheer DUET?

LightSheer Duet jest laserem diodowym, który posiada dwie głowice do depilacji:

Pierwsza z głowic, posiada terapeutyczne okienko wykonane z syntetycznego szafiru. Dostarcza ono trzy energetyczne impulsy na sekundę o gęstości energii nawet do 100 J/cm2. Zagrożenie oparzeń wyeliminowane jest poprzez zastosowanie chłodzonej końcówki szafirowej.
Druga głowica łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową i podciśnienie. Pozwala to na szybką i bezbolesną depilację prowadzoną na dużych powierzchniach ciała. Dzięki większej powierzchni wiązki lasera kierowanej na ciało mamy możliwość głębszego wnikania światła i zwiększenia efektywności zabiegu. Druga głowica zasysa także skórę co 10-krotnie zmniejsza ilość potrzebnych impulsów, a co za tym idzie również zużycie energii.
Badania kliniczne w USA wykazały identyczną skuteczność obu głowic.

Depilacja przy użyciu LightSheer Duet

 np. depilacja łydek nową głowicą zajmuje zaledwie 20 – 25 minut.


Zasada działania lasera diodowego LightSheer Duet polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego. W trakcie zabiegu jakim jest depilacja laserowa za pomocą LightSheer, przenikająca w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa). Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka i nie wpływa na funkcje organizmu.

Chłodzenie jest jednym z najważniejszych czynników bezpiecznego i skutecznego zabiegu, gdyż nie tylko włos, ale i naskórek zawiera melaninę i absorbuje energię światła. Zastosowano tzw. chłodzenie aktywne, poprzez stały kontakt z zimnym obiektem dobrze odprowadzającym ciepło ze skóry. Komórki mieszka będące celem „ataku” leżą na głębokości ok. 1-3 mm w głębi skóry. Wystarczający do ich zniszczenia wzrost temperatury wymaga czasu 0.2-1 sek., a chłodzenie aktywne w tym czasie pozwala utrzymać skórę w bezpiecznej temperaturze. Szafir, który został zastosowany w laserze LightSheer Duet, jest idealnym materiałem do wykonania końcówki chłodzącej, będącym znakomitym przewodnikiem ciepła i przewodzącym światło diody.

Zespół bardzo mocnych diod zastosowanych w LightSheer Duet jest jednym z kluczowych elementów, który pozwala bezboleśnie usunąć włosy.

Fazy wzrostu włosa

Włosy na całym ciele przechodzą przez trzy fazy wzrostu – wzrostową, przejściową i spoczynkową. Laser LightSheer Duet służy do usuwania włosów znajdujących się w fazie wzrostowej. Zabiegi wykonywane są w kilku seriach z uwagi na to, że włosy nie rosną równo i jednocześnie.

Liczba zabiegów dla uzyskania trwałego i znaczącego efektu jest ustalana indywidualnie w zależności od pacjenta i miejsca zabiegu. U niektórych klientów w wyniku działania hormonów, przyjmowania niektórych suplementów lub leków mogą powstać nowe włosy, które należy dostrzelać podczas zabiegu przypominającego.

UWAGA: Jeżeli korzystałaś z innego systemu do depilacji np. IPL, powiadom o tym swojego kosmetologa ponieważ może mieć to wpływ na skuteczność i ilość zabiegów.